O nás

Jsme Simona a Bára a seznámily jsme se na vysoké škole. Tedy přesněji řečeno seznámily jsme se ve frontě na studentský průkaz.  A kdo z vás si někdy podobný průkaz zařizoval (samozřejmě v té nejhorší době, tedy ihned po zápisu), tak ví, že tyhle fronty bývají nekonečné. Ta naše se táhla z informačního centra až ven, do Celetné ulice v Praze. Obě jsme zrovna nastoupily na studium Sociologie na Filosofické fakultě a před námi byl seznamovací kurz. Ale my se vlastně seznámily už v té frontě - při čekání na průkaz jsme probraly snad milion věcí. Za dobu čekání se nám tak podařilo hned několik věcí - začít naše přátelství, smát se tak, že na fotkách průkazů jsme měly lehce narudlé a uslzené obličeje a schytat opovrhující pohledy od okolo stojících.

 

I když koncept ŠTĚSTÍ nebyl přímo předmětem našeho studia, tak jsme okolo něj už na škole kroužily celkem blízko.

 

Za prvé se sociologie zabývá jak společností, tak jednotlivcem a používá data z nejrůznějších výzkumů ne jen domněnky - proto se nám tak líbí výzkum štěstí. A za druhé jsme vždycky byly požitkářky a milovaly jsme to něco útulného, hřejivého, společného - prostě HYGGE.

 

Na těchto stránkách bychom vám rády představily koncept Hygge. Co pro nás znamená, kde všude ho můžeme najít, prožít a jak na něj. také produkty, které Vám pomohou vykouzlit Hygge amosféru.