Recyklujeme!

Už od začátku, co jsme začaly vyrábět svíčky, jsme přemýšlely, jak na to jít co nejekologičtěji. Upřímně to není vůbec snadné, obzvlášť pro malou firmu, ale snažíme se a neustále zlepšujeme.

foto-maruska-153

 

Jednen z našich cílu je minimalizovat obalový materiál, proto naše svíčky neprodáváme zabalené po jednom kuse v dárkových krabičkách. Nepřijde nám smysluplné balit něco, co už má vlastní obal. Navíc si myslíme, že takovou krabičku stejně většina z nás vyhodí, než aby ji nějak smysluplně využil. Balíme až sety po 3 svíčkách a to do obyčejných 3vrstvých krabic jen s naším razítkem - žádný zbytečný potisk a vyplněné dřevitou vlnou.

 

Nejprve jsme chtěly využívat jen již použité sklo, ale dostat se k takovému materiálu ve větším množství a stejné kvalitě - třeba z lékáren - je téměř nemožné. Chceme také dodávat svíčky stejné kvality a proto není v našich silách odlévat svíčky do různých hrnků a misek. Chceme, aby všechny naše svíčky hořely stále stejně, nedělaly krátery z vosku a dohořely až do konce. Také u starších materiálů není jisté, že vydrží žár po celou dobu hoření. 

 

Využíváme tedy osvědčené skleničky, které známe a víme, že vydrží opravdu hodně. Náš sójový vosk, knoty z biobavlny a esenciální oleje v průběhu hoření skleničku neznehodnotí a pokud zčerná jde lehce otřít nebo omýt. Po dohoření lze skleničku snadno vymýt horkou vodou a využít. Tmavé skleničky jsou skvělé na koření, sušené bylinky a světlé klidně na čaj nebo třeba na kosmetiku domácí výroby, fantazii se meze nekladou. Víme, že to jde a moc děkujeme, že to plno našich zákazníků dělá.

 

foto-maruska-356Teď nám můžete po vyhoření skleničku vrátit. Jelikož naše svíčky nejsou ani jídlo ani kosmetický produkt, je možné je odlévat do recyklovaného obalu a ten i vracet. A to se nám líbí. Dokonce nám sklenice ani nemusíte vymývat, my si s tím poradíme a říkáme rovnou, že je to pěkná piplačka. Třeba naše etikety z recyklovaného papíru s lepidlem z přírodního kaučuku drží jak helvétská víra a proto trávíme plno večerů se škrabkou v ruce, ale stojí to za to.

 

Jak skleničky vracet? Nejlépe osobně v našem Pop-Up stánku v OC Chodov (až bude opět otevřený), na nejrůznějších akcích, kterých se s naší značkou účastníme - různé trhy, markety a akce (o všem informujeme zde https://www.mojehygge.cz/kde-nas-najdete/akce/ a nebo našem instagramu a facebooku) nebo pokud máte cestu okolo naší dílny s Praze Podolí, Sinkulova 34 (nejlépe nám napište předem, nemáme úplně pevnou pracovní dobu). Další možností je donést skleničku do Kohoutku ve Dvoře v pražských Kobylisích, kde fungujeme na principu znovunaplnění - donesete skleničku, vyberete si vůni a počkáte na zprávu, až bude vaše svíčka připravená.

 

Při vrácení skleničky dostanete 10% slevu na nákup svíčky o stejném objemu nebo 5% na svíčky jiné velikosti.

Za několik posledních měsíců nám naši zákazníci vrátili už více než 50 skleniček, které jsme všechny znovu využili.  Velmi si toho vážíme a děkujeme, zkusíte to taky? 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení