Nejvíc Hyggelig* Vánoce

HyggeHejsa*, už jsou tady! Vánoce, to jednoznačně nejvíc Hygge období v roce, kdy musí Hygge atmosféru pocítit snad úplně všichni. Konečně se všem okolo nezdá tolik praštěný, když mi doma hoří pořád svíčky a svítí plno různých malých lampiček, světýlek a světelných řetězů.

 

Jak si užít tyhle JuleHyge* naplno a "po dánsku”? Je to vlastně jako s celou Hygge filozofií. Kouzlo tkví v tom, že záměrně jdete pohodové a příjemné atmosféře naproti, že plánujete a připravujete věci tak, aby se “Hygge stalo”. Je to umění vytvářet atmosféru, ve které je Vám i vašim blízkým prostě dobře. A tohle jde na Vánoce lépe než kdy jindy.

 

Jak na to?

Výzdoba! Svíčky, svíčky a zase svíčky a k tomu lampičky, světelné řetězy a samozřejmě prskavky. Věnce, jehličnaté větve, jmelí jednoduše všechno co máte rádi v míře vrchovaté a tak jak se to líbí hlavně Vám. Já osobně dávám přednost jednoduchosti a přírodním materiálům, které kombinuji se starými skleněnými ozdobičkami, které vyráběli moji prarodiče.

 

Tradice! Jasně, není hned potřeba lít do lavoru olovo. Řeč je o nenápadných rodinných tradicích, na které se všichni těší, počítají s nimi a jsou taková rodinná jistota. U nás v rodině se všichni těšíme na to, že potom, co si rozdáme dárky, chodíme pro vystydlé řízečky a klobáskové šnečky jen tak do ruky, až pak máme všichni mastné ruce :D Taky to, že jsou tu Vánoce poznám podle povlečení s malinkatými smrkovými větvičkami, které moje mamka vytáhne vždy jen na těch pár dní v roce.

 

Rodina! Na Vánoce by nikdo neměl být sám a na tohle je rodina nejlepší společnost. Možná na ostatní nemáte v průběhu roku dost času, ale teď je čas na rodinná setkání a užívání si sebe navzájem. Udělejte si čas a s každým z Vašich nejbližších si alespoň 10 minut povídejte o jeho plánech na následující rok. Určitě se dozvíte plno zajímavých věcí :)

 

Co vy na to? :)

 

*Hyggelig- přídavné jméno, útulný/pohodový

*HyggeHejsa- neformální pozdrav “ahojky, čauky"

*JuleHygge- vánoční hygge

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení