Jak udělat svůj domov Hyggelige

Není tajemstvím, že hlavní scénou pro hygge je domov. Právě doma se chceme cítit co nejvíce uvolněně a útulně. Chceme si dopřát zasloužený odpočinek a zapomenout na stres tam venku. Mnoho lidí si hygge spojuje hlavně se zimou – to zdobíme svoje domovy světýlky a vytahujeme deky. Hygge ale není jenom o vánocích a zimě. Naše domovy přece chceme mít útulné celý rok.

 

Tady je několik tipů, jak udělat svůj domov co nejvíc „hyggelige“:

  • Dřevo – přírodní materiály jsou ideální pro vytvoření útulného a teplého domova.

  • Textura – žádné strohé a příliš lesklé a moderní materiály – obklopte se nejrůznější směsicí látek na polštářích, dekách a závěsech.

  • Tlumené tóny – žádné zářivé barvy, ale hlavně bílá a neutrální tóny. Tak zařídíte, že vás doma nebude nic rušit.
  • Jednoduchost – nepřekombinujte – jednoduchý a čistý interiér, do kterého přidáte pár osobních kousků je víc útulný než ten přeplácaný (a taky se lépe uklízí).
  • Knihy – nezapomeňte na knihovny. Knížky si zaslouží dominantní místo ve vašem domově. Není nic víc hyggelige než si zalézt s knížkou a čajem do svého oblíbeného křesla (nebo postele).
  • Keramika – materiál, který má v dánské kultuře neodmyslitelné místo. Investujte do hezkých hrnečků, váz nebo dekorací. Užijete si ho je nejen sami, ale hlavně s přáteli a rodinou.
  • Svíčky – a zase ty svíčky. Investujte do kvalitních přírodních svíček, které vám nevysají z domova vzduch a nepřeplní ho příliš intenzivními vůněmi.

 

Na závěr: Dánové rádi investují do kvalitních a krásných věcí. Radši mít jeden originální kousek než sto levných krámů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení