A co je to Hygge?

Stává se mi často, že se lidé v mém okolí pozastavují nad tím, o čem to vlastně pořád mluvím, co je vlastně to moje HYGGE? Pokud se snažím o co největší zjednodušení odpovídám, že je to vědomé prožívání štěstí. Pokud je ale trochu víc času, snažím se o Hygge mluvit co nejvíc, protože mě to baví a Hygge si to zaslouží.

Hygge je pro mě zároveň atmosféra, způsob bytí, duševní rozpoložení i prožívání štěstí. Kouzlo nalezení něčeho výjimečného v obyčejných a běžných věcech. Hygge mohou být malé drobnosti a rituály jako ranní káva, zachumlání se do oblíbené deky, ale třeba i jen gesto nebo úplně obyčejný úsměv. Je to odhození všech starostí za hlavu a užívání si přítomnosti a opravdovosti právě probíhajícího okamžiku.

Hygge, ale není v žádném případě záležitost jen pro samotáře, naopak zachycuje způsob soužití s jinými lidmi, péče o ně, i o nás samé. Hygge je totiž možné prožívat skrze pocity důvěry a propojení s ostatními lidmi a to nejen doma, ale v podstatě kdekoliv, kde je to pro všechny příjemné. Jelikož, jsou Dánové ten nejšťastnější národ na světě, zdá se mi, že tohle je přesně ta cesta, která se mi líbí a kterou chci já a moje rodina jít.

Mých 5 nejvíc Hygge chvilek za minulý týden:

  • hraní deskových her s přáteli u nás doma
  • snídaně sama se sebou
  • první šálek čaje z nové konvice
  • pečení jahodových šátečků s mým synem
  • večeře s sestřenicí a bratrem mého muže

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení