Hygge?! nejen pro samotáře!

Můj dnešní zážitek mě inspiroval k napsání článku, o kterém přemýšlím už dlouho. Mám pocit, že tu v Čechách se představy o Hygge točí jen okolo kávy a svíček. Pak to ale často vypadá spíš jen jako zábava pro samotáře. Je na čase to uvést na pravou míru. Zásadní ingrediencí toho správného Hygge jsou totiž vztahy s lidmi, rodina a přátelství. O hygge je prostě nejlepší se podělit!

 

Dnes jsem měla možnost zažít to nejlepší hygge za poslední dobu. Při cestě tramvají z pracovní schůzky jsem oknem zahlédla mého dobrého kamaráda z dob studia na střední škole. Moc mě potěšilo, že ho vidím, protože už léta bydlí mimo Prahu a vídáme se opravdu jen výjimečně a impulzivně jsem za ním z tramvaje vyběhla. Byl nesmírně překvapený, že mě vidí a jelikož právě také úspěšně splnil své pracovní povinnosti šli jsme se projít, z procházky byla káva a z kávy společný oběd. Strávili jsme spolu několik příjemných hodin, vytržení z běžných všedních starostí, plné vzpomínek na jedno z našich nejmilejších životních období. Taky cítíte to HYGGE? :)

 

Hygge, ten příjemný pocit, že momentálně je vše tak jak má být, a že nám je dobře, rozhodně doporučuji sdílet a prožívat s lidmi okolo sebe. Rodina a ti nejbližší přátelé jsou na tohle ideální. Máme s manželem velmi dobrého kamaráda, který k nám občas zajde na večeři. Když k nám přijde, je to jako by se naše domácnost přirozeně rozrostla o dalšího člena. Pomáhá nám s přípravou večeře, prostíráním, je na něm znát, že se u nás cítí jako doma a my jsme za to rádi. Na jeho návštěvu se vždy těším, protože si opravdu nemusíme na nic hrát.

 

V dalším článku se můžete těšit na pár nápadů jak si úžit Hygge s rodinou a přáteli v tomhle, ještě zimním, čase.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení